Anasayfa / Güzellik ve Bakım / Zeytin Yağ ile Saç Bakım Yöntemleri
zeytin-yagi-ile-sac-bakim-yontemleri

Zeytin Yağ ile Saç Bakım Yöntemleri

 

Erkekler ve kadınlar için en önemli güzellik olgularındandır saçlar.Işıl ışıl, ipek gibi bakımlı saçlara kim sahip olmak istemez ki.Herkese cazip gelen bu olguya peki pahalı kozmetik ürünlerine paralar saçmadan sahip olamaz mıyız.

Doğanın bize sunduğu mucizelerden yararlanmak ve doğal yöntemlerle bunu başarmak mümkün.Böylelikle kısa süreli bir  güzellik elde etmemiş olacaksınız. Zeytin yağ ile saçlarımızı olduğundan daha canlı hale getirmek beslemek sizin elinizde.

Şimdi sıra bu yöntemlere geçelim.

zeytin-yagi-ile-sac-bakim-yontemleri

Zeytin Yağı İle Saç Bakımı

Evinizde bulunan yada kolayca bulabileceğiniz birkaç malzeme ile bu yöntemi uygulamaya başlayabiliriz.

Malzemeler

  • Zeytin yağı
  • Bone
  • Küçük bir ısıtıcı
  • Kap

 Zeytin Yağı Kürü

Şimdi sıra uygulama aşamasına geldi  yarım su bardağı zeytin yağını ocakta ılıtınız. Bunu yaparken yağın yanmamasına özen gösteriniz.Üzerinize yağın damlamaması için kağıt havlularla omuzlarınızı kapatınız. Ilıtılmış olduğunuz zeytin yağını parmak uçlarınızla masaj yaparak  yavaş yavaş saç diplerinizden uçlara doğru sürmeye başlayınız.Eğer saçlarınız yağlıysa bu işleme saç diplerinden başlamayıp bir kaç santim üstten başlayınız.bu işlemden sonra boneyi saçınıza geçiriniz ve yarım saat bekleyiniz.Sonra biraz şampuanla saçlarınızı köpürtüp bol suyla durulayınız. Ayda birkaç kere bu yöntemi uygulayabilirsiniz bu yöntem saçlarınızın kolay taranmasını da sağlayacaktır.

zeytin-yagi-ile-sac-bakim-yontemleri

Zeytin Yağı Bal Maskesi Kürü

Malzemeler

  • Zeytin yağ
  • Bal

Saçlarınıza zeytin yağ çok iyi gelmektedir .Bunun yanında farklı alternetiflerle bakımı daha da güçlendirebilirsiniz.

Saf zeytin yağ ile doğal balı birbirine karıştırınız.Eğer balı çok yoğun koyarsanız saçınıza yedirmesi çok zor olacaktır.O yüzden zeytin yağı oranını daha fazla koyunuz.

Bal, doğal nemlendiricidir.İçerisinde antioksidanla antiinflanatuar bileşenlerini barındırır.Bu bileşenler sayesinde kuru ve yıpranmış saçların onarımına katkı sağlar.

Bu  malzemelere  eczaneden aldığınız 3 adet E vitamini kapsülünü delin ve karışımın içerisine  ekleyerek bir katkıda daha bulunmuş olacaksınız.Bu sayede saçlarınız daha çok beslenmiş olacak.

Şimdi oluşturduğunuz  karışımı fırça yöntemiyle saçınıza sürünüz.90 dakika bu karışımı saçlarınızda bekletiniz.Bu aşamadan sonra ılık suyla saçınızı durulayınız. Üzerine biraz  şampuanla saçlarınızı temizleyip işlemi bitiriniz.

 Zeytin Yağ ile Hindistan Cevizi Yağı Kürü

  • İyi kalite hindistan cevizi
  • Saf zeytin yağı

Bu karışımı hazırlarken 2 kaşık hindistan cevizi yağına 1 kaşık zeytin yağı koyup karıştırıyoruz.Saçınızın uzunluğuna göre bu oranı arttırıp azaltabilirsiniz.Karışımı masaj yaparak saçlarınıza sürünüz.Bu işlemi gece yapmanızı tavsiye ediyoruz.Gece boyunca boneyi saçınıza geçirin ve uyuyun.Sabah kalktığınızda saçınızı ılık suyla durulayınız. Bu karışım sayesinde yıpranmış saçlarınızdaki değişimi zamanla fark edeceksiniz.Ayrıca kepek oluşumuna, kuru kaşınan saç derinize de ne kadar iyi geleceğini göreceksiniz.

 

Check Also

su-icmenin-faydaları

Su İçmenin Faydaları

Yaz, kış su içilmesi gerektiği uzmanlar tarafından söylenilmektedir. Diyet listelerinin olmasa olmazlarındandır su. Günde en ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir