Anasayfa / Güzellik ve Bakım / Su İçmenin Faydaları
su-icmenin-faydaları

Su İçmenin Faydaları

Yaz, kış su içilmesi gerektiği uzmanlar tarafından söylenilmektedir. Diyet listelerinin olmasa olmazlarındandır su. Günde en az iki litre su tüketilmesi gerektiği ve bu su tüketiminin metabolizmamızı hızlandırdığı her yerde karşımıza çıkar. Peki suyun faydalarını bunla sınırlandırabilir miyiz?

Su içmenin faydaları saymakla tükenmez.Hastalıklara karşı koruyucu etkisi, anne sütünü arttırıcı etkisi, besinlerin sindirilmesindeki katkısı ve böyle sayamayacağımız bir çok yararı vardır.

Cildimizi dışarıdan mükemmel hale getirmek için pleelingler, maskeler,kremler sürerek iyi hale getirmek için elimizden gelen her şeyi yaparız.Bu yaptıklarımız görünüşü kurtarsa bile devamlı ve bol miktarda kozmetik kullanmak cildin nefes almasını engeller.

su-icmenin-faydalari

Peki içeriden cildinizi korumak, beslemek için neler yapıyorsunuz?Öncelikle su içmekle başlayabilirsiniz su içmekle içerideki toksinleri atabilirsiniz.Bu da dıştaki bakımdan daha iyi bir katkı sağlar.Buna emin olabilirsiniz.Bunun yanı sıra dengeli beslenmeyle de cildinize içeriden destek olmaya devam etmelisiniz.Hem içeriden hem de dışarıdan yaptığınız katkılarla güzelliğinize katkıda bulunacak ve kelimenin tam anlamıyla ışıldayacaksınız.

Bol su içmenin faydalarından biride cildinizin nemli kalmasını sağlamaktır. Nemsiz kalan cilt kurur ve zamanından önce kırışır.Daha erken yaşlanmanıza sebep olur.Yeterince su içmeyince sekülit riski yükselir ayrıca saçların matlaşmasına yol açar.

Suya sadece cildinizin değil vücudunuzun her parçasının ihtiyacı var. Sabahları 1 bardak su içmek böbreklerin boşalmasını sağlıyor ve detoks sisteminin, yani vücudun toksinleri dışarı atan sisteminin gün boyunca verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Öte yandan, sayısız yararları olmasına rağmen bazı hallerde fazla su tüketmemek gerekiyor. Örneğin böbrek yetmezliği sorunu yaşayanların susadıkça su içmeli, fazlası için kendini zorlamamalı.

Su içmenin faydaları yadsınamaz ama su ihtiyacınızı, meyve suyu, kola, gazoz gibi içecekleri sıklıkla tüketerek elde ettiğinizi düşünmek başlı başına yanlış bir algıdır. Bu yöntemle yeterince sıvı aldığınızı düşünmeyin. Ayrıca bu tip hazır, katkılı içecekleri bolca tüketirseniz kendinize zarar verirsiniz. Vücudunuzda fazla miktarda şeker depolarsınız. Buda cildinizin daha çabuk yaşlanmasına neden olur.Suyun yeri başkadır, onu sadece su içerek sağlayabilirsiniz,sağlıklı bir insanın gün içinde bolca su tüketmesi gerekir.

su-icmenin-faydaları

Eğer su içmekten hoşlanmıyorsanız.Suyu farklı yöntemlerle tatlandırabilirsiniz.Örneğin, nane,elma,limon gibi malzemelerden bir parça eklerseniz.Daha çok sevebilirsiniz.Denemekte yarar var 😉

Sağlıklı bir cilt ve sağlıklı bir vücut için suyun faydalarını göz ardı etmeyiniz.Her gün mutlaka 2 litre su tüketmeye özen gösteriniz.

Check Also

gunes- yanigi-nasil-geçer- 2

Güneş Yanığı Nasıl Geçer, Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Yaz aylarının ortalarına geldik ve birçoğumuzun başı güneş yanıklarıyla dertte. Bu yazıyı yazmamdaki amacında, bu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir