Anasayfa / Güzellik ve Bakım / Koyu Tenliker İçin Makyaj Önerileri

Koyu Tenliker İçin Makyaj Önerileri

FONDÖTEN SEÇİMİ:
Yüzümüze fondöten uygulamadan önce cildimizi güzel bir şekilde temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cild görüntüsüne ulaşmak için fondöten seçimimiz önemlidir.Esmer tenlerde en koyudan en açığa kadar 35 -40 ton fark vardır. Bu yüzden ten renginize uygun bir renk seçmezseniz ya sizi solgun gösterecek yada yaşınızdan olgun görünmenize neden olacaktır.

Fondöten seçerken bilek ve elinizde denemek yanlıştır ,onun yerine onu alt çene kemiğiniz ile çenenin arasındaki bölgeye, yanağınıza ya da burnunuza sürüp biraz bekleyip sonucu görmeye çalışınız.
Esmer tenliler yağlı bir cilde sahip oldukları için yağsız yada az yağlı fondötenleri tercih etmelisiniz.
Bunları uyguladıktan sonra fondöten eğer gün ışığında doğal duruyorsa ve maske hissi yaratmıyorsa doğru bir tercih yapmışsınız demektir.

PUDRA SEÇİMİ:
Esmer tenliler fondöten yerine pudra kullanmaları daha iyi bir tercih olacaktır.Çünkü pudra yüzünüzde yağ dengesini düzenleyecek ve cildinizin nefes almasını sağlayacaktır.Esmer tenliler pudra seçerken kapatıcı olma özelliğine ve yağsız toz pudra olma özelliğine
dikkat etmelidir.

ELMACIK KEMİKLERİNİZİ VURGULAYIN
Dikkat çekici elmacık kemikleri için gündüz şeftali ve kahverengi tonlarında allık seçebilirsiniz .Turuncu renkte krem allıkta şık bir görüntüye ulaşmanızı sağlayacağı için çantanızda yerini almalıdır.
Gece yada dikkat çekmek istediğiniz zaman ise ten renginizden  2-3 ton koyu bronz allıkta tercihleriniz arasında olmalıdır.
Allık fırçanızı kaliteli seçiniz ki eşit bir şekilde allığınızın dağılmasını sağlasın.
Peki allığı nasıl doğru bölgeye sürebiliriz?
Bunun için iki kalem alınız birini burnunuzun altından yatay birini de gözün bitiş noktasından dikey tutup ikisinin kesiştiği noktaya
dairesel hareketlerle allığınızı uygulayınız.

GÖZLERİNİZİ VURGULAYIN
mavi-gozlu-guzel-kiz-bebek-resimleri-16

Koyu renk saçlarınız ve mavi renk gözleriniz varsa bunları vurgulayacak far renklerini seçmelisiniz.Bunlar:koyu kahve, mürdüm,zümrüt yeşili bunlar gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.Kesinlikle mavi tonlarından kaçınınız çünkü mavi ile gözlerinizin kaybolmasına neden olabilirsiniz.Koyu
mavi , koyu kahve ve siyah eye liner kullanabilirsiniz.

saadet_isil_aksoy

Koyu saç rengi ve yeşil gözlere sahipseniz seçiminizi amber kahvesi ,koyu kırmızı, uçuk morlardan yana kullanabilirsiniz.
Kesinlikle yeşil ve turkuazdan kaçınınız. O güzel gözlerinizin kaybolmasını istemeyiz değil mi.

images

Koyu saçlı ve kahverengi gözlülere sahipseniz.Koyu menekşe , koyu şarap rengi ve koyu yeşil renklerini tercih etmelisiniz.
Siyah ve gri tonlarını kullanıp dumanlı gözlere de sahip olabilirsiniz.
Tüm esmerlerin kullanacağı maskaraya gelecek olursak koyu kahvedir ve sakın başka tercihe yönelmeyiniz.
Göz kalemine gelecek olursak koyu kahve ve siyah renklerinden vazgeçmeyiniz.Gözünüzün altını ve üstünü aydınlatmayı unutmayınız.
ÇEKİCİ DUDAKLAR
Koyu bir teniniz olduğu için sadece koyu ruj kullanmak zorunda değilsiniz.Gündüz kullanacağınız farklı renkte parlatıcılar size
çok yakışacaktır.Bunun yanında şeftali tonları, pembe tonları , pudra tonlarındaki rujlar da kullanabilirsiniz.
Özellikle turuncu renkteki rujlar sayesinde dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

0_803ff_efd7959a_L

Gece ise kırmızının her tonu ve kahve tonları size çok yakışacaktır.
Unutmayın! Gündüz makyajında eğer gözlerinizi ön plana çıkacaksanız ,çarpıcı bir göz makyajı yapıp dudaklarınızı hafifletin
çünkü dikkati tek noktada toplamalısınız.

Check Also

dis-bayazlatma

Dişlerimizi Nasıl Beyazlatırız

Herkesin ilgisini başta çeken noktalardan biridir gülüşler. Gülüşleriniz sayesinde daha çekici daha cana yakın daha ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir