Anasayfa / Burçlar / Oğlak Burcunun Özellikleri 22 Aralık-21 Ocak
oglak-burcu

Oğlak Burcunun Özellikleri 22 Aralık-21 Ocak

Yönetici Gezegeni: Satürn
Element: Toprak
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 2,8
Gün: Cumartesi
Uğurlu Taşı: Grena
Renk: Koyu yeşil, kahverengi
Tarot kartı: Şeytan
Hayvan: Keçi, diğer boynuzlular
Bitki: Karanfil,sarmaşık,çam,kavak,karaağaç
Kıymetli Taş: Karaelmas, kehribar
Kıymetli Maden: Kurşun

Kişilik Özellikleri

Oğlak burcu sarsılmayan güçlü bir yapıya sahiptir. Mesafeli bir yapıları vardır. Bu duvarı dıştan bile görebilecek şekilde kendilerini diğer insanlardan ayırırlar. Buna rağmen oğlaklar içlerinde sevgiyi arayan ilgiye açta diyebileceğimiz saklı yönleri gizlemeye çalışırlar.

Hayatlarındaki en önemli noktalardan biri iş hayatlarıdır. Para ve kariyere önem verirler. Kendi kurduğu kuralların dışına çıkmak istemezler. Bu konuda inatçılıkları ile başa çıkmak o kadarda kolay değildir. Disiplinli yapıları vardır. Amaçları başarmak, kazanmaktır.Üzerine yüklenen sorumlulukların farkındadırlar.Hiçbir sorumluluğun altına girmekten çekinmezler.Çok çaba sarf edip,uğraşsalar da başarılar onları geç bulur.30-35 yaştan sonra şansları açılmaya başlar. Oğlak burcu,her zaman daha üst noktalara çıkmak ister. Fikirleri oldukça zengindir, girişimcilikleri de üst seviye de olduğu için bir sanayi zengini olabilirler.

Oğlakların gelenekçi bir yapıları vardır.Yeni olan  olaylara biraz ön yargılı bakıp, uzak durabilirler.

Aklına yatmayan bir konuda hassas olabilirler. Mantık onlar için  çok önemlidir. Zamana bırakarak doğru hamleler yapmayı amaçlarlar.

Şanslı oldukları pek söylenemez oğlakların.30-35 yaştan sonra başından geçe bütün olaylardan ders almış, deneyim kazanmış olarak hayata bakarlar.Oğlak burçları sonradan açılan burçlar olarak da düşünülebilir.Hem oğlak burcu kadını ,hem de erkeği karşı cinsle olan ilişkilerinde kendilerini gecikmelerin ardından keşfederler.

Oğlak burcu insanı, mesafeleri aşamayıp kendini karşı cinse yada arkadaş çevresine açamayabilir. Hatta kendini dünyadan bile soyutlayabilirler. İçlerinde sevgiye ihtiyaç duyan o olguya zıt hareketler içerisinde bulunurlar.Zor bir hipotezi çözmek bile onların herhangi bir duygularını açıklamaktan daha kolaydır.Kendi kendilerine yeten,mağrur yapıları aslında içindeki yalnızlığı ve hassaslığı gizlemek içindir.

Sadık, iyi niyetlik ve hassas kalplerini arkadaşlarına ve sevdiği kişiye açabilirlerse, karşı taraf ne kadar sadık ve samimi bir insan olduğunu fark ederler. Sevgili olarak da ,arkadaş olarak da en güvenilir insan bu burçtan çıkar.Alçakgönüllü kişilerdir.

oğlaklar yaptıkları her işi o kadar ciddiye alırlar ve sabırla çalışırlar. Tarihe adını yazdırmak onlar için önemlidir. Yaptıkları her iş ile gelecek nesillere fayda sağlamak, en büyük hedefleri arasında diyebiliriz.

Oğlak Burcu Aşk Hayatı

oglak

Tedbir onlar için her yerde vazgeçemediği bir konudur. Aşk hayatlarında da bundan arınamazlar. Buda onların itici ve soğuk olmasına neden olur ama öyle değildir aslında her zaman yanlış aksettirirler kendilerini.Kalpleri sıcak ,samimi insanlardır.Onlar için ilk önce güvenmek önemlidir.Aşk hayatlarında başak ,yengeç ve boğa burçlarıyla iyi anlaşırlar.Bir hediye aldıklarında en özelini almak isterler.

Kendilerine zıt bir konularda tepki verebilirler. Bu nedenle sevdiği kişi onun bu hassas tarafını göz önüne alarak davranırsa sevgi ve uyumu yakalayabilirler. Oğlak burcu insanı inatçıdır çok çabuk gard alabilir ama eğer oğlak burcu hafif gülümsüyorsa gardı inmiş ve zararsız hale gelmiştir.

Karşısındaki kişi onun ruhuna hitap edecek şeyler yapmalıdır. Böylelikle soğuk görünümlerinin ardındaki kalplerini ısıtabilirler. Fiziksel ilişkiler onların hoşlandıkları  şeyler değildir. Ama bunun zıttı karaktere sahip oğlaklara rastlamakta mümkündür.

Savaşa karşı kişiler çoğunlukla hep bu burçtan çıkar.

Samimilik onlar için önemlidir. Yalandan, yüzeysel ilişkilerden nefret ederler.Çoğu insana oğlak burcu ciddi, titiz ve mesafeli tavırlarından dolayı sıkıcı bulurlar. Bu durumun farkındadır oğlak ve bu duruma içten içe incinebilirler.

Oğlak Burcunun Olumlu Yönleri

Olgun, güvenilir, azimli yapılarıyla sırtlandıkları işi sonuna kadar götürürler. Sabırlı, tutumlu, sevdiklerinin arkasında duran sonuna kadar destek çıkan yapıya sahiptirler. Bunun yanında çalışkan, dürüst bit karaktere de sahiptirler.

Oğlak Burcunun Olumsuz Yönleri

Kendilerinin bile aşamadıkları ketum ve mesafeli bir yapıları vardır. Tutucu bir yapıları ve ilişkideki şüphecilikleri onlara zorluklar çıkarır. Bu yönlerini törpülemeyi bilmelidirler.

Check Also

Boosting your Conversion Rates: 50 Ideas For Online business Sites

You can convert more of your traffic in to sales and never having to spend ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir