Anasayfa / Beslenme / Kışın Tüketilmesi Gerekli Besinler
kısın-tuketilmesi-gereli-besinler

Kışın Tüketilmesi Gerekli Besinler

elma

1-ELMA

Kışın bulmakta zorlanmayacağınız ve her manavda neredeyse karşılaşacağınız bir meyvedir elma. Antioksidan gücü vardır. C vitamini ve kalsiyum açısından zengindir. Kışın sıklıkla yememiz gereken bir besindir ve sağlıklı bir vücuda katkı sağladığınızı hissedersiniz.

tatlı-patates

2-TATLI PATATES

Kışın dolobınızda bulunması gereken bir besindir. A vitamini açısından oldukça zengin olduğu için cildi gençleştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir.Kışın cildiniz soğuktan daha az etkilenmesi ve daha genç kalmak için patates tüketiniz.

havuc

3-HAVUÇ

Havuç kışın bolca tüketebileceğiniz bir sebzedir.Bu tür köklü sebzelerle bu kış çok güzel çorbalar yapabilirsiniz. Lif açısındanda zengin bir besindir.Tok tutar.Havuç tatlı bir besindir ve son derece sağlıklıdır

4-TURP YAPRAĞI

Turbu çoğu insan ilginç bir lezzet olarak tanımlar. Peki yaprağının da yendiğini biliyor musunuz. İçerdiği beta-karoten, C, E, B6, B9 vitaminleri ile kalsiyum açısından çok iyi bir sebzedir. Turp yapraklarının yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi de vardır.

balkabagı

5-BALKABAĞI

Balkabağı kışın tüketilmesi gereken besin  depolarından biridir.Her çeşit vitamin açısından zengin olmasının yanısıra özellikle A vitamini deposudur. Balkabağı çok sağlıklıdır ve kış ayları boyunca sizi soğuktan koruyacak her çeşit minerali barındırır.

domates

6-DOMATES

Artık derin dondurucu gibi mucizevi bir teknoloji sayesinde yaz meyvelerinini sebzelerini bile kışın tüketebilirsiniz. Bu nedenle önerimiz yazın hazırladığınız ve derin dondurucuya attığınız domatesleri kışın kullanmanız. Domates kalp hastalıkları riskini azaltır.

pazı

7-PAZI

Yeşil yapraklı sebzeleri bol bol tüketmenizi tavsiye ederiz. Kemik sağlığı için faydalı olan K vitamini barındırır. Tüm vitaminleri içerisinde barındırır.

salgam

8-ŞALGAM

C vitaminiyle dolu köklü bir bitkidir. Sadece kışın değil her mevsim yemeniz gereken bir besindir. Her çeşit kanser riskini azaltır ve son derece lezzetlidir.

bruksellahanasi

9-BRÜKSEL LAHANASI

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Demir, potasyum deposudur ve kemiklerinizin sağlığı için gerekli olan K vitamini bulundurur.

nar

10-NAR

Çarşıdan aldınız bir tane eve geldiniz bin tane. Nar tüketen kişiler vücutlarının ihtiyacı olan tüm vitaminleri nardan aldıkları için bağışıklık sistemleri güçlenir, daha sağlıklı insanlar olurlar.

 

Check Also

Upping your Conversion Rates: Fifty Tips For Internet commerce Sites

You can convert more of the traffic into sales and never have to spend a ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir