Anasayfa / Genel / Kış Aylarında Nasıl Giyinilmelidir

Kış Aylarında Nasıl Giyinilmelidir

Uzun kış günleri geldi ,çattı. Eee kış deyince soğuk,kar,grip ,nezle akla gelmiyor mu:)Bu gibi durumları pozitife çevirip kışın tadını nasıl çıkarabiliriz.Doğru giyinerek kışı güzel geçirmeye ne dersiniz.

Kalın Kazaklar Giymeyi Bırakın

Bir tane kalın kazak giyip,onun üzerine de montunuzu geçirdiğinizde hareket edemeyecek hale gelirsiniz,mekanik adamlar gibi yürümektense.İçerisinde rahat edebileceğimiz ,üzerinizi saran çok kattan oluşmuş daha ince kıyafetler giymek daha mantıklı olsa gerek.Bu katmanlar bizim ısımızı korumamıza daha yardımcı olacaktır.Katmanların içerisinde sakladığımız hava vücudumuzu soğuk havaya karşı izole edecek. Bu katmanlar vücut ısımızı ideal tutmamıza yardımcı olacaktır.Nasıl mı derseniz. İçinize pamuklu bir badi giydiğinizi farz edin,onun üzerine gömlek,triko bir hırka ve bunlar aşırı derecede kalın olmayacak unutmayın her seçtiğimiz ürün ince parçalar. Bunların üzerine de dışarı çıkarken bir kaban alıyoruz.Yürüdük efor sarf ettik ve sonrada uygun bir sıcaklığın olduğu bir ortama giriyoruz .Doğal olarak terleriz ama uygun bir kıyafet tercih ettiğimiz için vücut ısımızı üst seviyeye ulaştırmadan dengeleyebiliriz.Kabanı bir kenara bırakalım,Hırkayı da mı çıkarsak şimdi ısımızı ayarladık diye düşünüyorum.Hem böylelikle sıcaktan bunalmamış olduk hemde rahat hareket edebileceğimiz bir şekilde giyindik.Hım  biraz üşüdüğümüz anda hemen hırkamızı geri giyebiliriz.

Önemli nokta giydiğiniz her kat giysinin vücudunuzda oluşan ter buharını tutmadan bir sonraki kata aktarmasıdır.Aksi durumda oluşan iç ıslaklık nedeniyle soğukla mücadeleniz olanaksız hale gelecektir.En üste giydiğiniz giysinin rüzgarı ve soğuğu içeri geçirmediği gibi nemi dışarı atmalıdır. En üstte giydiğiniz giysinin seçiminde önünün ve koltuk altlarının fermuar ile açılıp,kapananı tercih ettiğinizde ısı kontrolünü yapmanız kolaylaşacaktır.

Katmanları Belirleyelim 

Vücudunuzla temas edecek katmanı doğru seçmelisiniz.Hem cilt sağlığınız için hemde ısı korunumunu sağlamak için.

Bu giysiler vücudunuzu ikinci bir deri gibi sarmalı ve teri dışarı verebilen sentetik-yün karışımı bir giysi veya polyproplen bir giysi tercih edilmelidir.

İkinci katman;daha bolca olmalı buna karşın boyun ve bilekler korumalı olmalı ısı kaybını önlemelidir. Sıcak havada bu giysi çıkarılmalıdır.

Üçüncü katman; yün bir kazak veya polar bir ceket olmalıdır.Hava ılık ise sonkat olarak giyilebilir.

Dördüncü ve son katman;bu giysi rüzgar ve suya dirençli olmalı, nefes alan kumaştan imal edilmiş olmalıdır.Önünün tamamen açılabilir olması gereklidir.

Şimdi de bacak bölgemize geçelim.

En alt katman;Bu giysi soğuk iklimlerde tercih edilmelidir. Sentetik yün karışımı uzun taytlar kullanım için uygundur.

Üzerine kot,keten ,kadife bir pantolonla  giyinme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Check Also

Boosting your Conversion Rates: 50 Tips For Online store Sites

You can convert arkproperties.hu more of the traffic in to sales and never having to ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir