Anasayfa / Burçlar / Akrep Burcu Genel Özellikleri 23 Ekim -21 Kasım

Akrep Burcu Genel Özellikleri 23 Ekim -21 Kasım

Grubu: Su, negatif

Uğurlu günü: Salı

Uğurlu sayısı: 8, 9, 53, 783, 6591

Uğurlu taşı: Topaz, Opsidyen, Ametis, Sitrin

Uğurlu renkleri: Canlı kırmızı, Siyah

Uğurlu çiçekleri:
 Kırmızı karanfil, Hanımeli, Ateş çiçeği

Uğurlu kokuları: Misk, Manolya,

Uğurlu müzik: Marşlar ve canlı parçalar

Bariz özelliği: Gizem

Negatif istikameti: Merhametsizlik ve savsaklık

İsteği: Hayat boyu güvenlik

Anlaştığı burçlar: 
Yengeç, Balık

Anlaşamadığı burçlar: Boğa, Aslan, Kova

Kariyerine yardımcı olacak burç: 
Aslan

Duygusal açıdan destekçi burç:
 Kova

Parasal açıdan en yardımcı burç: Yay

Evlilik için uygun burç: Boğa

Akrep Burcunun Kişilik Özellikleri

Soğukkanlı bir burçtur akrep. Burçlar kuşağının en ciddi, sadık ve soğukkanlısı olarak bilinir. Etrafındaki kişileri iyi gözlemler ona göre hareket etmesini bilir. Eğer akrebin kadrajına takılmışsa o kişi tüm çıplaklığıyla akreple yüzleşir.

Duygularını açık bir şekilde ortaya koymaktan hiç çekinmezler. Gergin bir yapıya sahiptirler. Saldırıya geçmeye hazır halde bulunurlar. Duygusal açıdan çok fazla kırılgan bir yapıları vardır. Arkadaşları tarafından zaman zaman korkutucu bulundukları olmaktadır. Kuşkucu yapıları,aşır duyarlı olmaları bazen insanlara güvenmekte aşırı zorlanmaları onları diğer insanlardan uzaklaştırır. .Bunun yanında çelişkili bir kişilikleri vardır. Sevimli ve cömert yanları da yadsınamaz. Ama bunu bile asık suratlarıyla gerçekleştirirler.

Akrep burcu, incinir ve ihanete uğrarsa bunun acısını karşı taraftan çıkarmaya odaklanır ve intikam onlar için vazgeçilmez bir hal alır.Bir düşman kazanmanın akrebi tanıdıktan sonra hiçte zor olmadığını  göreceksiniz.İç güdüleriyle hareket eden bir burçtur.Plüton tutkunun ateşidir.Yönetici gezegeni  akrebin Plüton olduğu için etkilenmemesi imkansızdır.

Karşıdaki insana güven duyma problemi yaşarlar. Kişiyi iyice tanıyıp içten olduğuna kanaat getirdikten sonra kendilerini açabilirler buda baya bir uzun süre alır. Eğer severse karşı taraftaki kişi için her şeyi yapabilir.

Ulaşmak istedikleri amaç ne olursa olsun elde etmek için  her şeyi yaparlar. Savaşmaları gereken bir şeyde olsa bundan hiç çekinmezler. İsterlerse insanların planlarını ,oyunlarını ,stratejilerini  bozmaktan hiç çekinmezler hatta bundan çokça da zevk alırlar.

Akrep burcu bunların yanında yalandan nefret eder. Kendisi yalan söylemez ve söyleyenlerden de pek haz almaz. Böyle  bir olayla karşılaşırsa da eğer bunu açıkça ifşa eder.

Kolay kolay yeni düşünceleri benimsemezler. Kalıp yargıları vardır. İnandıkları şeyi asla bırakmaya yönelmezler.  Yaşamı ciddi bir iş olarak görürler. Özenli ve sabırlı bir şekilde çalışırlar. Hedeflerini gerçekleştirmek için ellerinden geleni yaparlar ve asla hedeflerinden sapmazlar.

 

Akrep Burcunun İş Hayatı

Hırslı bir yapıları olduğu için iş hayatında başarılı olurlar. İş hayatlarında olabildiğince yükselmek isterler. Paranın gücünü severler. Para kazanmasını bilirler ve kazanmayı bildikleri kadar harcamasını da iyi bilirler.Emir almaktan hoşlanmazlar ama olabildiğince uyumlu olamaya da çaba sarf ederler.

Akrep Burcunun Aşk Hayatı

akrep

Akrep burcu flörtçü bir kişiliğe sahiptir. Duygularını alabildiğince yoğun yaşar ama çok çabukta sıkılan bir burçtur. Bu nedenle çok çabuk sevgili değiştirirler. Her zaman ilişkilerinde gizemli bir tarafın olmasını isterler. Sevildiğini gerçekten hisseden bir Akrep, en tutkulu ve güçlü bir aşık olacaktır

Akrep Burcunun Olumlu Yönleri

Akrep burcu güçlü bir burçtur. Sadık,duygusal,çekici,sabırlı sorumluluklarının bilincinde olan bir burçtur.Yeri geldiğinde işkolik bir kişiliğe dönüşebilir ve hiçbir zaman cazibesinden ve çekiciliğinden ödün vermeyen bir burçtur.

Akrep Burcunun Olumsuz Yönleri

Soğuk bir kişidir. Etrafına uyum sağlamakta güçlük çeker.Kıskaç ,açgözlü ,meraklı ve sinsi  bir yapıya sahiplerdir. Bazen de acımasız, kuşkucu ve inatçı olabilirler.

Check Also

Increasing Your Conversion Rates: Top-50 Tips For E-commerce Sites

You can convert more of the traffic in sales and never having to spend a ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir