Anasayfa / Cinsellik / Hamilelik ve Cinsel İlişki Pozisyonları
hamililikte-cinsel iliski-pozisyonlari

Hamilelik ve Cinsel İlişki Pozisyonları

 

 

Hamile olmayı çok istediniz ve artık hamilesiniz. Bundan sonraki aşamalarda aklınızı kurcalayan bazı sorular var ve bu sorularda size yardımcı olmaya çalışacağım

Hamile kaldıktan sonra cinsel ilişkiye girmekte sakınca var mı?

Hamile olduğunuzda da cinsel ilişkiye girmeniz kadar doğal bir şey yoktur.Hatta cinsel ilişkiye girmeniz sizin için daha sağlıklıdır Eşler birbirlerini arzularken buna dur demenin hiçbir yararı yoktur. Rahat bir seks serüveninin bebeğe de olumlu yansımaktadır.

İlk 3 ay kadınlarda cinsel istek daha da artmaktadır. Eee hormanlar bile bunun böyle olmasını isterken, size düşen sadece artık uygun pozisyonları öğrenmektedir.

Hamilelik  sürecindeki seks pozisyonları nasıl olmalıdır?

Hamilelik  sürecin de tabi ki bütün pozisyonları deneyemezsiniz. Çünkü artık iki kişisiniz bir bebeğiniz ,bir de siz.JTabi bir de eşinizi düşünmeniz gerekiyor. Uygun pozisyonları deneyip kendinizi ve eşinizi yormamalısınız.

Hamileliğin ilk üç ayı

Bu ilk üç ay boyunca cinsel olarak daha bir istekli olacaksınız.Bu aylarda hareket etmekte çok fazla zorluk yaşamayacaksınız.Ama yinede siz aşağıda resimler ile gösterilen pozisyonları yapmakla yetininiz.Zor pozisyonlara girmeyiniz

hamilelikte-cinsel-iliski-pozisyonlari

 1.Anne Adayının Üstte Olduğu Pozisyon(2.pozisyon)

Anne adaylarının ilk aylarda rahatlıkla tercih edecekleri bir pozisyondur.Kadın bu pozisyonda daha rahat bir şekilde doyuma ulaşabilir.Rahat bir şekilde oturarak anne adayı hakimiyeti sağladığı için daha çok zevk alır.

 

 

2.Hafif Kıvrılarak Yan Yatılarak Alınan Pozisyon(3.pozisyon)

Anne adayları da baba adaylarda bu pozisyonda çok rahat ettikleri için en ideal pozisyon diyebiliriz. Doyum konusunda biraz zorluk yaşayabilirler ama bu süreçte bir şeylerden feragat etmek lazım.

 

 

 3.Makas Pozisyonu

Bu pozisyonda hamilelikte çok tercih edilir, kadın çok hareket etmediği için zorluk yaşamazlar. Ama kadın bu pozisyonda orgazm olmakta zorlanır. Erkek ise bu pozisyondan çok zevk alır.

 

4.Anne Adayının Dizleri ve Elleri Üzerinde Olduğu (1.Pozisyon)

Anne adayının köpek durusu pozisyonunda dizleri ve elleri üzerinde, eşinin önünde durarak aldığı şekildir. Erkeğin hakimiyeti olduğu bu pozisyondan ilk aylarda bir zorluk yaşamazlar. Ama anne adayının karnı büyümeye devam ettiği için diğer aylarda kontrolü elden bırakmamalıdırlar.

 

5.Kanepeden Destek Alınarak Girilen Pozisyon(4.pozisyon)

Normal şartlarda baba adayı anne adayın karnına baskı uygulamaktan çekindiğinde en uygun cinsel ilişki pozisyonu budur. Anne adayı kanepe yada koltuk gibi yüksek bir yerde bacaklarını havaya kaldırarak üzerine yattığı zeminden  destek alarak rahatlıkla bu pozisyonu gerçekleştirebilir. Bu pozisyonda erkeğin çok sert hareketler yapmaması uygundur.

 

Hamileliğin  4,5 ve 6 Ayı

 

Kurbağa Pozisyonu

Diğer pozisyonlar sizi yormaya başladıysa bu pozisyon tam size göre!Eğilme sayesinde kavrayış değişiyor ve eşinize kolaylık sağlıyor ve bu pozisyon inanılmaz derecede zevk veriyor.

 

Kadının Üstte Olduğu Pozisyon(2.pozisyon)

Bu pozisyon ile eşinize göğüslerinize dokunabilmesi için olanak sağlayabilirsiniz, hatta hamilelik öncesinde yaşadığınız hissi daha şiddetli hissedebilirsiniz.

 

Son Üç Ay

 

Kaşık Pozisyonu

Bu pozisyonu son üç ayda zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Fakat çok derin bir birleşim sağlanmayabilir, çünkü rahatsız edici olabilir.

 

 Ters Oturarak Alınan Pozisyon(5.pozisyon)

Kontrolün tamamen sizin elinizde olduğu bir durumdur. Bu pozisyon ile kadınlığınızı zirvede hissedeceksiniz ve uyarılmayı arttıracaksınız

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir