Anasayfa / Burçlar / Yay Burcu Özellikleri
yay-burcunun-ozellikleri

Yay Burcu Özellikleri

 

Yönetici Gezegeni: Jüpiter
Element: Ateş
Nitelik: Değişken
Uğurlu Sayıları: 5,7
Gün: Perşembe
Uğurlu Taşı: Turkuaz
Renk : Mor
Tarot kartı: Denge
Hayvan : At
Bitki: Nergis,karahindiba,dut,meşe,huş
Kıymetli Taş: Lal
Kıymetli Maden: Teneke

 

Yay Burcu Genel Özellikleri

Yay burcu, özgürlüğü için yaşayan bir burçtur. İdeallerini gerçekleştirmek için elinden gelen her şeyi yaparlar kısacası idealleri için yaşarlar. Şansları da yaver gider çoğunlukla. İyimser enerjileri yüksek, heyecanlı hayata sımsıkı bağlı bir burçtur. Dürüst bir burçtur. Eğitime önem verir, okumaktan hoşlanır, bilgi edinmek onlar için çok önemlidir. Meraklı yapıları da onları öğrenmeye iter.Yeni yerler keşfetmek ve yolculuk etmekten hoşlanırlar.Yeni kişilerle tanışmak ,sohbet etmek çok hoşlarına gider

Çift yapışı bir karaktere sahiptir. İki farklı karakteri içlerinde barındırırlar. Birinci karakter vücuduna önem verir, sporuna, sağlığına dikkat eder. Yarışmalara katılırlar, açık havada spor yapmak onları rahatlatacak bir hobidir. Diğer karakteri ise bilgiye gelişime önem verir. Yay burcu yüksek lisansı, uzun seyahatleri, yurtdışı gezilerini ve büyük ticaret işlerini temsil eder. Felsefe konularına eğilimleri vardır. Yay burcu, toplum içerisinde nasıl konuşacağını bilen, en büyük başarılara imza atabilecek bir burçtur.Bunun yanında talihli bir burçtur. Jüpiter’in etkisini de yadsımamak gerekir.

Dostluk yay burcu için çok önemlidir. Yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Sevimli, cana yakın davranışlarıyla da pek yalnız kaldıkları da söylenemez zaten. Toplum içerisinde kendilerine yer  bulmayı gayet rahat başarırlar ve özgüvenlerinin bunda büyük etkisi de vardır. Hoş sohbet, açtığı konularla etrafındaki kişileri kendine bağlamasını bilen, mizahi yönleri üst seviyede olan bir burçtur.

Yaşam enerjileri yüksek, hayata sımsıkı bağlı yeniliklere açık bir burçtur. Geleneksel bir yapıları yoktur. Yeni fikirler onları harekete geçirir. İyimser, zeki, aldıkları işlerin hakkını vererek yaparlar.

Yay burcu genellikle 30 yaşından sonra tam anlamıyla olgunluğa erişir. Yönetici ve yönlendirici bir yapıları vardır.

Aşk Hayatları

yay

Sıcakkanlı, samimi hatta ateşli bir yapıları vardır. Yay burcu doğru insanı bulmakta güçlük çeker. Ama sonunda bularak mutluluğa ulaşır. İlişkilerinde özgürlüğünü kısıtlanmasından hoşlanmaz.

Yay Burcunun Olumlu Yönleri

Azimli enerjik yapıları vardır. Sabırlı, tutkulu, güvenilir, sevdiğinin arkasında duran bir karaktere sahiptirler. Samimi, içten yapılarını da düşünürsek insan başka ne isterJ

Yay Burcunun Olumsuz Yönleri

Zaman zaman mesafeli ve ulaşılmaz yapıları vardır. Özellikle kuşkucu yapıları ilişkilerinde güçlük yaşamalarına neden olur.

 

Check Also

Akrep Burcu Genel Özellikleri 23 Ekim -21 Kasım

Grubu: Su, negatif Uğurlu günü: Salı Uğurlu sayısı: 8, 9, 53, 783, 6591 Uğurlu taşı: Topaz, Opsidyen, Ametis, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir