Anasayfa / Burçlar / Kova Burcu Özellikleri 20 Ocak – 18 Şubat
kova-burcu

Kova Burcu Özellikleri 20 Ocak – 18 Şubat

Grubu: Hava

Uğurlu günü : Pazar

Uğurlu Sayısı : 4, 8

Uğurlu Taşı : Yeşim

Uğurlu Renkleri : Koyu Mavi, Karışık Renkler

Uğurlu Çiçekleri : Menekşe, Kır Çiçekleri

Uğurlu Kokuları : Yasemin, Violet

En Belirgin Özelliği : Etkili Konuşması

En Büyük İdeali : İlerlemek

En Büyük Hatası : Başkalarını Beğenmeme

En Büyük Arzusu : Yardım

Kova Burcu Genel Özellikleri

Kova burcu uyumsuz bir burçtur. Bir şeye, bir işe uyum sağlamak diye bir kaygıları yoktur.

Yaparak yaşayarak, sezerek, özgürce yaşarlar. Kural tanımaz bir yapıları vardır. Kova burcunun çocuksu davranışları vardır ama sanmayın ki ayaklar yere basmıyor tam tersine ciddi olunması gereken yerde yeteri kadar ciddidirler.Kova burcu insanları yardımseverdir.Etrafındaki insanlara yardım etmekten hoşlanırlar.

Özgürlüğüne aşık bir burçtur. Bir yerde fazla kalamazlar farklı yerleri görmeye bayılırlar. Bu kadar özgürlüğüne düşkün biri aşk hayatında da  zorluk çekecektirler. Bağlılıktan uzak kalmayı tercih ederler.

Sürekli değişmekten ve gelişmekten hoşlanırlar. Özgürlük, yaratıcılık ve bilgelik bu burcu inşa eder. Kova burcu akılcı bir burçtur. Bir karar verdiğinde onu bu karardan döndürmek kolay değildir.

Kova burcu sezgileri güçlü bir burçtur. Birde bu özelliklere yaratıcılık ve hayal gücünü de eklersek bir işte başarılı olmaları hiçte güç değildir.

Yeni bilgiler edinmek, yeni şeyler öğrenme konusunda bitmeyen bir istekleri vardır. Tabi ki her bilgiyi koşulsuz kabul ediyorlar diyemeyiz. İlk başta fikir süzgecinden geçirirler. Sonra hayatlarına katarlar. Sezgiler konusunda hiç şaşırmazlar.

Açık fikirlidirler kolay bir şekilde her şeyi kavrarlar. Bir şeyi başarmadan bırakmazlar. Alt üst edip onun üstesinden gelirler.

İnsanlarla çok çabuk anlaşırlar. Ama fikirlerini değer verdiği kişilerle paylaşırlar. İnsanlara olan sevgileri kolay kolay tükenmez. Bağımsızlıklarına olan düşkünlükleri nedeniyle bazen sevdikleri kişilerden uzaklaşabilirler.

İdealleri olan, özgürlüğüne düşkün, yanlış bir şey gördüklerinde dünyayı bile değiştirmeye  çabalayan insanlardır.

Abartılı duygulardan hoşlanmazlar. Mantığıyla kontrol edemediği durumlardan uzaklaşırlar. Zekaları keskindir.Her olayı çözüme kavuşturmayı iyi bilirler.

Kova burcu taraf olmaktan hoşlanmayan, sevecen, yardımsever, oldukça anlayışlı, hoşgörülü bir burçtur.

Kova burcunu iki kelimeyle tarif edebiliriz ya dahi yada delidirler. İkisine de dikkat etmek gerekir. J

Kova burcu biraz egoisttir.

Kova burcu ideallerini gerçekleştiremezse içine kapanır.Kova burcu insanı arkadaşlarına kendini anlatırken biraz serseri, biraz hoşgörülü, sevimli bir kişi olarak anlatır. Bu davranışlar diğer kişiler tarafından yanlış algılanıp, umursamazlık olarak adlandırılabilir. Ama bu sanılanın aksine duygularını anlatamamalarından kaynaklanır.Bu durum çekingen yapılarının  kendilerini yanlış aksettirmelerine neden olduğu içindir.

Kova burcu insanları genellikle kendi işini kurmayı tercih ederler. Kendi işlerini yaparlarsa daima başarılı olabilirler. Parlak ve pratik zekaları ile bunu kolaylıkla başarabilirler. Para kova burcu insanı için ideallerine ulaşma aracıdır, bunun önüne geçmez. Bundan dolayı para kazanmak için çaba sarf ederler. Buna ulaşmaları da yaratıcılıkları nedeniyle güç değildir.

Kova Burcunun Aşk Hayatı

kova

Bu hayat karşı konulmaz derecede güzeldir. İstedikleri kişiyi mutlaka elde ederler. Aşk hayatlarında dolambaçlı davranmazlar, hoşlanıyorlarsa bundan kesinlikle  emindirler.

Kova Burcunun Olumlu Yönleri

Samimi, arkadaş canlısı, hoşgörülü, insancıl bir yapıya sahiptirler. Yardımseverlik onların kanında vardır herkese, her şeye yardım etmek isterler. İyimserdirler, kötü düşünceleri zihinlerinde barındırmazlar. Hoşgörüleri çoğu insana göre daha yüksektir.Enerjik,yaratıcı kişilerdir.

Kova Burcunun Olumsuz Özellikleri

Sorumsuz bir yapıları vardır. Dediğim dedik, asi, kimi zaman anlaşılamayan davranışları vardır.

 

Check Also

Akrep Burcu Genel Özellikleri 23 Ekim -21 Kasım

Grubu: Su, negatif Uğurlu günü: Salı Uğurlu sayısı: 8, 9, 53, 783, 6591 Uğurlu taşı: Topaz, Opsidyen, Ametis, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir