Anasayfa / Burçlar / Koç Burcunun Genel Özellikleri(21 Mart-20Nisan)

Koç Burcunun Genel Özellikleri(21 Mart-20Nisan)

 

Lider bir özelliğe sahiptir.

Uğurlu taşı: Ametist

Uğurlu Sayısı: 9

Rengi: Nar çiçeği

Grubu :Ateş

Yönetici Gezegeni :Mars

Koç Burcu Ünlüleri: Russel Crowe, Marlon Brando, Mariah Carey, Charlie Chaplin Eddie Murphy, Norah Jones, Elton John, Adolf Hitler, Jackie Chan, Celine Dion, Eric Clapton, Johann Sebastian Bach, Andy Garcia, Quentin Tarantino, Francis Ford Coppola, Bette Davis, Diana Ross, Shirley Maclaine, Rene Descartes, MC Hammer, Anthony Perkins.

  Kişilik Özellikleri

  Koç burcu karakter olarak aceleci bir yapısı vardır. Bu nedenle de daha çok yaptıktan sonra yaptıkları hareketin doğru olup olmadığını sorgularlar. Sürekli yeni fikirler düşünürler. Yaratıcı fikirler çoğunlukla koçtan çıkar fakat çabucak da bu fikirlerden sıkılırlar, İlgileri dağılır. Eğer sürekli teşvik ederseniz anca o zaman bir şey üzerinde ilgilerini toplayabilirsiniz. İnanılmaz bir enerjiye sahiptirler. Bu enerjileri bitmek tükenmek bilmez. Enerjileriyle diğer insanları da etkilerler ve bulundukları ortamda pozitif bir hava yaratırlar. Koç burcu, güler yüzlü, çaba sarf eden bir burçtur. Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmezler. Paraya fazla önem vermezler bunun yerine ün ve övgü onlar için daha değerlidir.Koç burcu insanı etrafında kendinden daha popüler kişileri görmekten pek hoşlanmaz .İlgiyi üzerlerinde toplamak isterler. İlginin kendinde toplandığını görünce de tüm cazibeleri kullanmaya çalışırlar.

Koç burcu insanı benmerkezcidir. İlk başta kendisi sonra diğerleri gelir. Kolay öfkelenen bir yapıları vardır. Haklı ya da haksız bir şekilde sinirlenirler bazen ileri gidebilirler.

Yeni uğraşlara çabuk girmek isterler. O işe özen göstermek isterler ama sonra özen göstermeleri gerektiğini bile unutabilirler. Biraz ihmalkar davranabilirler. İnsanlar bu davranışlarından dolayı onları düşüncesiz ve ilgisiz görebilirler.

Her işe gözünü kırpmadan dalabilen cesur kişilerdir. Bu enerjileri sayesinde çoğu insanın yıllarını vererek yaptığı şeyleri bir anda yapabilirler. Kısa bir süre zarfına birçok şeyi sığdırabilirler. Hayatı dolu dolu yaşamak isteyen kişiler çoğunlukla bu burçtan çıkar. Deli dolu kabına sığmaz bir burçtur. Maceradan çok hoşlanırlar. Sakin bir yaşam hiçbir zaman onlara göre değildir.

Sosyal ve zeki bir burçtur. İdealist bir yapıları vardır. Coşkuları bitmek tükenmek bilmez. Kendilerine olan güvenleri her zaman üst seviyededir.

Her şeyde düşünerek ilerleyen ve çekingen olan insanların yorucu olduğunu düşünürler. Hayatın  bu kadar düşünülecek bir süreç olmadığını inanırlar.

Dürüst ve birazda patavatsız sayılırlar. İnsanların onların hakkında ne düşündüklerini fazla önemsemezler. O yüzden bencil ve benmerkezcidirler. Ama bunun yanında sevdiği kişilere de tolerans eşikleri baya bir yüksektir. Onlar için çaba sarf etmekten hoşlanırlar.

Detaycı olmayan bu burç bir işle sürekli ilgilenmek yerine farklı işlerle ilgilenmek ister, yenilik peşinde koşar.

Eli açık ve yardımsever bir kişilerdir.

 Fiziksel Özellikleri:koç

Girdikleri ortamda dikkat çeken kişilerdir. Yapılı ve uzun boylu insanlardır. Yüz hatları çok barizdir.Gür ve parlak saçlara sahiptirler.Küçük göz ve ağız yapısına sahiptirler.

 İş Hayatı

Koç burcu, kendi işinin patronu olmak ister eğer imkanlar elvermeyip patron olamıyorsa yöneticilik tam onlara göre bir meslektir. Bu burçtakiler işi hobi olarak görürler.İşlerinin yanında hobi alanlarına da sahiptirler.En azından bir tane farklı bir uğraş içerisine girerler. Eğer  bir koç bir konuda bilgi sahibiyse kesinlikle o konuda ön plana çıkmak ister.

 Koç Burcunun Aşk Hayatı

koc

Koç burcu aşk hayatında ;çekici,son derece ateşli bir kişiliğe sahiptirler.Aşk hayatlarında oteriteyi ellerinde tutmak isterler.İstediklerini elde etmesini bilirler.İsterlerse baştan çıkarıcı ve sevimli olabilirler.

 Olumlu özellikleri

Kararlı bir yapıları vardır. Coşkulu yaşamak, cesur ve hırslı olmak en göze çarpan özellikleridir. Tutkuludurlar ve enerjileri bitip tükenmek bilmez. Bunun yanında cömert, mert, yenilikçi, açık fikirli, kendine güvenen, amaç duygusuna sahip, rekabetçi, spontane, açık sözlü, samimi, çabuk kavrayan kişiler olarak göze çarparlar.

 Olumsuz Özellikleri

Meraklı ve inatçı bir yapıları vardır. Dediğim dedik ve egoist tarafları da en belirgin özelliklerindendir. Tembel, gözü doymayan ve taşkın davranışlara kapılan, vizyonu dar bir yapıları vardır. Tecrübelerden fazla ders almazlar. Sert ve dik başlı, zorba olarak tarif edildikleri zamanlarda vardır.

 Burçlarla Olan İlişkileri

Çok iyi: yay, aslan

İyi: boğa, ikizler, kova, balık

Kötü:  yengeç, terazi, oğlak

Ne iyi ne kötü: başak, akrep

 

 

 

 

 

Check Also

yay-burcunun-ozellikleri

Yay Burcu Özellikleri

  Yönetici Gezegeni: Jüpiter Element: Ateş Nitelik: Değişken Uğurlu Sayıları: 5,7 Gün: Perşembe Uğurlu Taşı: ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir