Anasayfa / Burçlar /  Balık Burcu 19 Şubat – 20 Mart
balık-burcu

 Balık Burcu 19 Şubat – 20 Mart

 

Grubu: Su, negatif
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu sayısı: 7, 11, 73, 354, 7299
Uğurlu taşı: Akuamarin, Ametis, Opal, Pembe Kuvars
Uğurlu renkleri: Deniz mavisi, Turkuaz, Gümüş rengi ve yeşil
Uğurlu kokuları: Kiraz çiçeği. Zambak, Limon çiçeği
Uğurlu çiçekleri: İnci çiçeği, Beyaz gül, nilüfer
Uğurlu müzik: Dinlendirici hafif müzikler
Belirgin özelliği: Merhamet ve şefkat
Negatif yönü: Aşağılık duygusu
İsteği: Rahat bir yaşam
Anlaştığı burçlar: Yengeç, Akrep
Anlaşamadığı burçlar: İkizler, Başak, Yay
Kariyerine yardımcı olacak burç: Yay
Duygusal açıdan destekçi burç: İkizler
Maddi açıdan en yardımcı burç: Koç
Evlilik için uygun burç: Başak

 

Kişilik Özellikleri

Balık burcunun, büyük anlamlı gözleri vardır. Uzun kirpikleri ile en dikkati çeken yeri gözleridir. Çoğunlukla saçları dalgalı ya da kıvırcıktır. Ten renkleri genellikle kumral ve kestanedir. Hafif toplu bir yüze, orantılı yüz hatlarına sahiptirler.Toplu bir vücuda sahip olurlar genellikle,balık etli kavramı tamda bu burca özgüdür.Kolları ve bacakları uzun değildir.Çoğunlukla orta boyludurlar.Alın bölgesi yaş ilerledikçe açılmaya başlar.

Mistik güçleri kuvvetli bir burçtur. Ruhsal olarak son derece derin dünya içerisinde yaşarlar. Balık burcu duyguların, bilinçdışı olayların, sezgilerin ve hayal dünyası ön planda olan kişilerin burcudur. Hayatın sonlanışı ve yeniden doğuşunu simgeler. Genellikle sakin kişilerdir. Ama sanılanın aksine fırtınalı bir iç dünyasına sahiptirler. Derin, gizemli ve duygusal kişilerdir. İç dünyalarını kendi içlerinde yaşarlar başkalarına açmaktan hoşlanmazlar. Tanımayan kişilerin soğuk ve mesafeli buldukları kişilerdir. Alçak gönüllü, kendi özelliklerini gözler önüne sermekten hoşlanmayan kişilerdir.

Tatlı dilli, son derece şefkatli, merhametli, yapıları sert olmayan kişilerdir. Kibar bir kişiliğe sahiptirler. İhtiyacı olan kişilere yardım emekten çekinmezler. Çok duyarlıdırlar, hatta bu duyarlılıkları bazen kendi istek ve duygularının önüne geçebilir. Hayır demeyi bilmezler.Bunun güçlüğünü de zaman zaman yaşarlar.

Konuşma yetenekleriyle herkesin sempatisini kazanabilirler. İlgiye ihtiyaç duyarlar, sevilmek onlarında ilk önceliğidir. Eğer sevilmediğini hissederlerse kırılırlar ve hatta bunun aşırısına kaçıp kendilerine acımaya bile başlarlar.

İleriye dönük plan yaptıkları pek görülmez. Daha çok o an içinden ne gelirse onu yapmaktan  hoşlanırlar ve sezgilerine güvenirler. Rahat yaşamak ve huzur içerisinde bulunmak en büyük istekleridir.

Hayal kurmaktan çok hoşlanırlar, hatta hayal kurmadıklarında mutsuz olurlar bile diyebiliriz. Burçlar kuşağında çift karaktere sahip bir diğer burçta balık burcudur. Hem iyi hem kötü yanları vardır. Balık burcu insanları için kesin olarak belirtilecek ilk şey değişkenlikleridir. Mutsuzken bir anda mutlu olup, mutluyken bir anda hüzüne bürüne bilirler. Çevresinin hoşuna gidecek bir yapıya bürünürler sürekli olarak. Ancak söz konusu hayallerini açığa çıkarmaya geldiğinde insanlar gerçek Balık insanını tanımaya başlar. Fazla kararsız yapıları vardır. Neyin doğru olduğunu bulmakta zorlanırlar ve birinin yönlendirmesine ihtiyaç duyarlar ya da sezgilerine güvenirler.

Çoğu insanlardan daha fazla ayrıntıları fark ederler.

Sevdiği insanı her şeyin üstünde tutarlar. Sevdiği insanlara karşı tam anlamıyla adanmışlık hissederler ve karşısındaki insanlarda da bu davranışı görmek isterler. Arkadaşlık ilişkileri de balık burcu için önemlidir. Buna önem verirler. Tatlı dilleriyle bunu da iyi başarırlar.

Ruhani yönleri, hayatı sorgulayan yönleri hiç bitmez. Hayatın anlamını aramak en büyük  arzularıdır. Hayat bu kavgalarla ,çabalarla tüketilecek bir yaşam mıdır.Onların fark ettiği şey hayatın buna değmeyeceğidir .Sonunda hayata kayıtsız kalmayı tercih ederler.İç dünyalarında yaşamayı tercih ederler.

Fiziksel görünümlerine dikkat ederler. Giyim konusunda uyumlu giyinmeye özen gösterirler. Neyin yakışıp neyin yakışmadığını iyi bilirler. Kadife kıyafetleri tercih ederler. Ayakkabı konusunda da kaliteli ve ayağı yormayan ayakkabıları tercih ederler.

Balık burcu zeki ve sezgileri kuvvetli kişilerdir. Pratik düşünceleriyle işlerinde zorlanmazlar. Eğer yaptıkları işin üzerine düşerlerse başarılı olabilirler. Ekip çalışmalarında gruba gayet uyumlu bir yapıları vardır. Bu tür işlerde hiç zorlanmazlar. Meslek hayatlarında bilişim ve ya sahne sanatlarında başarılı olabilirler. Tıpta da son derece başarılı olabilirler.

Özellikle iç dünyalarında yaşadıkları çatışmalar nedeniyle, ruhsal bunalım içerisine girebilirler. Hayal dünyalarından çıkmak istemeyip şizofren olabilirler. Bu nedenle bu konuları haddinden fazla düşünmesinler.

Kilo almaya yatkın yapıları vardır, bu nedenle yediklerine ve içtiklerine dikkat etmeleri gerekir.

Balık Burcu Aşk Hayatı

balik

Aşk hayatında karşı tarafa kendini adayan onlara cennete benzer bir dünya yaratan kişilerdir. Sadakat sahibi, karşı tarafın sözlerine önem veren, onun incinmesini asla istemeyen kişilerdir. Romantik , hassas,duygusal kişilerdir.Kıskanç değildirler.

Balık Burcunun Olumlu Yönleri

Son derece duyarlı, hassas bir burçtur. Sempatik, iyimser, zarif bir karaktere sahiptir.

Balık Burcunun Olumsuz Yönleri

Hastalık hastası, değişken bir ruh yapısına sahiptirler. Kararsız yapılarını ve tembel yönlerini törpülemeleri gerekmektedir.

 

Check Also

Akrep Burcu Genel Özellikleri 23 Ekim -21 Kasım

Grubu: Su, negatif Uğurlu günü: Salı Uğurlu sayısı: 8, 9, 53, 783, 6591 Uğurlu taşı: Topaz, Opsidyen, Ametis, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir